Alumni

Spānija - otrās mājas!

  • Hits: 914

Kā jau jebkuram citam jaunietim, arī man bija vēlme ceļot, apskatīt pasauli, paplašināt redzesloku aiz Latvijas robežām un, ne tikai iegūt jaunus iespaidus, bet arī iemācīties ko jaunu. Erasmus+ prakses mobilitāte sniedza šādu iespēju. Katru gadu augstskolā ISMA studentiem ir iespēja pieteikties vasaras praksei ārzemēs. Pirmo reizi atgriežoties no Erasmus mobilitātes prakses Spānijā, zināju, ka, ja man otrreiz būs iespēja piedalīties šajā programmā, es to izmantošu. Praksē uz ārzemēm devos atkārtoti - abas reizes strādāju Golden Taurus Hotelī, kurš atradās mazā ciematiņā netālu no Barselonas. 

Šogad braucot uz Pinedu, sajutos tā, it kā brauktu uz mājām. Jo iepriekšējā gada prakses laikā bija iegūti jauni draugi, kurus vēlējos satikt. Ne ar nosūtošo organizāciju, ne ar uzņemošo organizāciju problēmu nebija. Lidostā mani sagaidīja Stage and Go pārstāve, kura tālāk studentus nogādāja līdz hoteļiem, kuros tiem bija paredzēts strādāt. Jāpiebilst, ka transfērs tiek nodrošināts tikai tādā gadījumā, ja students ierodas 2 dienas pirms prakses sākuma un aizbrauc 2 dienu laikā pēc prakses beigām, pretējā gadījumā studentam pašam ir jāmeklē transports no vai uz lidostu. Darbs nav viegls, jāstrādā ir 6 dienas nedēļā - kopumā 40h. Dzīvesvieta un 3 ēdienreizes ir nodrošinātas. Internets it kā ir nodrošināts, bet tas nav pieejams studentu istabās – darbojās tikai viesnīcas telpās. Alga tiek izmaksāta regulāri - 320 eiro apmērā. Papildus tam saņēmu dzeramnaudu – 120-140 eiro mēnesī. 

Prakses laikā studenti var iemācīties daudz jaunā, bet tas, protams, ir atkarīgs no paša studenta uzņēmības un vēlmes mācīties. Pirmkārt, strādājot internacionālā vidē, tiek praktizētas komunikācijas iemaņas, uzlabojas valodu prasmes, piemēram, angļu un krievu valoda. Otrkārt, studentus apmāca gatavot karstos un aukstos dzērienus, kokteiļus un desertus. Treškārt, students mācās kļūt patstāvīgs, veido kontaktus ne tikai ar viesnīcas darbiniekiem, bet arī ar klientiem. 

Ar vienu brīvdienu nepietiek, lai izzinātu un apskatītu skaistākās vietas Barselonas apkārtnē, bet tas ir pietiekami, lai iemīlētos šajā valstī, tās dabā - Vidusjūrā un saulē. Brīvdienu, galvenokārt, pavadīsiet kopā ar citiem studentiem. Barselona ir 1h attālumā no Pinedas. Infrastruktūra ir laba, kas ceļot prieku tikai palielina. Diemžēl tas cik daudz spāņu kultūras redzēsiet, būs atkarīgs no tā, kurā dienā Jums iekritīs brīvdiena. Vasaras sezonā pa dienu notiek dažādi pasākumi, kurus iespējams apmeklēt, tāpat notiek pilsētas svētki un veselu nedēļu viesosies atrakciju parks, kas pašiem spāņiem ir milzīgs notikums. 

Mani ieteikumi citiem studentiem - ja Jūs vēlaties ārpus darba laika ballēties un izklaidēties, tad Pineda nebūs īstā vieta. Tādā gadījumā iesaku Lloret de mar vai Barselonu. Otrkārt, nodrošinieties ar internetu, jo ne visur ir labs signāls un ne vienmēr tas darbojas. Treškārt, ja Jums ir šaubas braukt vai nebraukt - brauciet!!! Mēs dzīvojam tikai vienreiz un zinu, ka tas jau kaut kur būs dzirdēts, bet tā ir lieliska pieredze, kas varbūt kardināli nemainīs Jūsu dzīvi, bet personību gan.

Signe Vēvere