Alumni

Marina Čelika: Jauniešu nodarbinātības iespējas

  • Hits: 1522

Nosūtošā augstskola: Informācijas Sistēmu Menedžmenta augstskola (ISMA)
Mobilitātes valsts: Lietuva
Uzņemošā augstskola: Klaipeda State University of Applied Sciences (KVK) (Klaipedos valstybine kolegija), Jaunystės g. 1, Klaipėda 91274, Lithuania
Studiju priekšmets: Jauniešu nodarbinātības iespējas: jautājumi un risinājumi
Mobilitātes periods: 25/09/2018 - 28/09/2018

Ar Klaipedos valstybine kolegija (KVK) ISMA sadarbojas jau vairākus gadus daudzās jomās. Ļoti vēlējos dalīties savā pieredzē par tēmu Jauniešu nodarbinātības iespējas, un nolasīt lekcijas kursu par šo tēmu. Latvijā šī tēma ir ļoti aktuāla, īpaši jauniešu vidū, ar nodarbinātības problēmām tie saskaras katru dienu, un tā kā Lietuva ir arī Baltijas valsts un ekonomiskā situācija ir diezgan līdzīga mūsējai, bija interesanti dalīties savā pieredzē un uzklausīt Lietuvas studentu viedokli, kā arī iepazīties ar KVK pasniedzējiem un uzklausīt viņu viedokļus par nodarbinātības problēmu viņu valstī.

Vadīt lekciju bija diezgan viegli, jo lietuviešu studenti ātri uztvēra tēmu un spēja piedalīties diskusijās, izteikt savu viedokli un izstāstīt savu pieredzi prakses un darba jomā, kas bija man ļoti noderīgi uzzināt.

Šajā pašā laikā KVK notika 11tā starptautiskā konference “Studies – Business-Society: present and future insights IV”. Radās iespēja apmeklēt konferences dienu, kur varēju iepazīties ar universitātes profesoriem un organizatoriem, uzklausīt uzaicināto viesu prezentācijas, piedalīties diskusijās, gūt apmaiņas pieredzi uzņēmējdarbības jomā.

Kopumā esmu ļoti apmierināta ar ERASMUS+ docēšanas mobilitāti. Liels prieks, ka šāda veida programmas palīdz pasniedzējiem un studējošiem gūt jaunu pieredzi un uzlabot savu kvalifikāciju. Informācijas apmaiņa ar ārzemju partneriem vienmēr dod jaunas idejas un redzesloka plašumu. Noteikti ieteiktu visiem saviem kolēģiem pieņemt dalību ERASMUS + mobilitātēs, paplašināt savu redzesloku, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, gūt apmaiņas pieredzi un uzlabot savu lekciju kvalitāti, dodot paplašinātu informāciju studentiem.