ISMA jaunumi

Taras Ševčenko Latvijā

Starptautiskā konference Ukrainas vēstnieka Latvijas Republikā Jevgenija Perebijnisa un ISMA Prezidenta Romana Djakona patronāžā.

2016.gada 3.martā ISMA notika augstskolu studentu konference “Taras Ševčenko Latvijā”, kurā piedalījās Ukrainas vēstnieks Latvijas Republikā Jevgenijs Perebijnis.

Radošo atmosfēru veidoja Ukrainas ainavu videoalbūms un dziesma «Ревет и стонет Днепр широкий», bet Olena Fjodorova ļoti prasmīgi tika galā ar konferences vadīšanu.

Konferenci atklāja ISMA rektors, As.prof. Deniss Djakons. No Ukrainas studentiem vēstnieku sveicināja ISMA studente Valērija Solodarenko ar dziesmu «Думы, мои думы» (vārdi: T.Ševčenko). Profesore Viktorijas Riashchenko piedāvāja konferences dalībniekiem ļoti interesantu tematu “Taras Ševčenko: filozofisks skats uz pasauli un cilvēka vietu tajā”. Lauras Grundmanes (ISMA) uzstāšanās bija ļoti emocionālā, bet Latvijas universitātes studenta Andreja Zavjalova – ļoti dziļa un pamatīga, Mihaila Lisovca (ISMA) – dzīva un pozitīva.

Konferencē piedalījās studenti no Latvijas, Ukrainas, Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, vidusskolas PREMJERS skolnieki. Konferences dalībnieki iepazīstinājās ar lieliskā Ukrainas dzejnieka dzīvi, biogrāfiju un jaunradi. T. Ševčenko ir pazīstams arī kā mākslinieks, prozaiķis, etnogrāfs un revolucionārs demokrāts.

Latvijas augstskolu studenti uzstājās ne tikai ar referātiem un prezentācijām, bet arī lasīju dzejoļus un izpildīja dziesmas Ševčenko vārdiem.

Konferences nobeigumā Ukrainas vēstnieks ISMA administrācijai un runātājiem prezentēja Tarasa Ševčenko dzejoļu krājums “Kobzarj” («Кобзарь») latviešu valoda tulkojumā. ISMA prezidents, profesors Roman Djakons prezentēja Ukrainas vēstniekam grāmatu par ISMA un darbinieku zinātnisko darbu krājumu.

Tikšanas bija simboliska, jo pavisam drīz, 9.martā, tiks svinēta dzejnieka dzimšanas diena pie pieminekļa, kas tika atklāts 2015.gada 6.novembrī Kronvalda parkā, Rīgā.

Fotogalerija

Valērija Solodarenko, 4. kursa studente