ISMA SP ziņas

Ar studentiem strādāt ļoti interesanti!

Ar studentiem strādā atraktīvi un ļoti interesanti. Vienmēr prot aizraut studentus ar radošām idejām un tās realizēt. Jaunie dizaineri viņas vadībā veido ļoti skaistus darbus.

Lolita ir radoša un atraktīva māksliniece. Savus tekstilmākslas darbus vairākkārt izstādījusi dažādās izstādēs. Viņai notika vairākas personālizstādes. Pēdējie darbi tika izstādīti “Melngalvju namā”, Ogrē mākslas salonā, kopā ar mākslinieci V.Vītolu izstāde Bīriņu pilī, Starptautiskajā latviešu-lietuviešu izstādē Viļņā „Spalvu žaismas skiautiniuose”, tekstilmozaīkas izstādē «Rakstaini kvilti» Maltas novadpētniecības muzejā, izstādē „Krāsu virpulī”, Poļu Kultūras Centrā Daugavpilī.

Izstādē tiek parādīta mākslinieces pedagoģes fantāzijas lidojumi - tekstilizstrādājumos, adījumos, gobelēnos. Visi darbi ir veikti vienreizēji un neatkārtojami.

10.jūnijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā  informācijas centrā Rīgā, notika labdarības dāvināšanas akcija «Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu» - Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros. Mākslinieki, radošas personības, kolekcionāri dāvināja gleznas, fotogrāfijas, tekstīlijas, keramiku un citus mākslas priekšmetus Mārtiņa fonda rehabilitācijas centram „Dūjas”. Savus darbus topošajam rehabilitācijas centram uzdāvināja arī tekstilmāksliniece Lolita Sīmane.

2009.g.augustā Rīgas kultūras centrā „Iļģuciems” notika 1.starptautiskais tradicionālās tekstilmozaīkas - PATCHWORK festivāls. Festivālā piedalījās mākslinieki no dažādām valstīm no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Francijas, Anglijas u.c. valstīm. Tika izstādīti vairāki simti dažādu darbu tradicionālajā Patchwork un Quiltinga tehnikā. Apmeklētāji varēja apskatīt gan klasiskās segas, gan somas, gan dažādus dekoratīvus interjera elementus - spilvenus, traukus un sienas dekorus. Festivāla laikā norisinājās dažādas meistarklases nodarbības, kurās tekstilmozaīkas speciālisti dalījās ar savu pieredzi. Coats Latvija nolēma piešķirt savu simpātiju balvu māksliniecei no Rīgas - Lolitai Sīmanei par skaistiem sienas dekoriem.

Šogad augustā Rīgas kultūras centrā „Iļģuciems” atkal tiks atklāts festivāls „Rīgas Tekstilmozaīka 2010”. Festivāla ietvaros būs apskatāmas tekstilmozaīkas darbu izstāde „Manas dzimtās puses vasara” un minikviltu konkursa izstāde „Uguns-Ūdens-Zeme-Gaiss”. Notiks arī radošās darbnīcas, vienā no kurām Lolita Sīmane parādis savu meistarību veidot dekupāžu uz auduma.

Lolita prot strādāt ar cilvēkiem ne tikai individuāli, bet arī grupā. Prot arī vadīt grupas darbu – plānot, sadarboties. Viņai patīk apmeklēt teātra izrādes, koncertus. Tas palīdz atpūsties, relaksēties un smelties jaunas idejas. Apmeklē kursus un seminārus, kuros iegūst jaunu informāciju un garīgo iedvesmu. Iegūtās zināšanas pielieto savā darbā. Brīvā laikā daudz ceļo uz dažādām pasaules valstīm. Lolita ir vienkārši jautrs, draudzīgs un neatkārtojams draugs, radoša un idejām pilna personība.

Lolita Sīmane,
pedagoģijas zinātņu maģistrs vizuālā mākslā, kultūras vēsturē, reliģijās, mājturībā,
ISMA Vides dizaina katedras lektore