Visizplatītākie atslēgvārdi katras veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai (ieskaitot tūrismu un viesmīlību) 2023. gadā ir komunikācija, tīklu veidošana, prasmes un ilgtspējība. Ar mērķi iekarot jaunas virsotnes, ISMA nolēma rīkot savu pirmo Erasmus+ jaukto intensīvo programmu (BIP) “Ilgtspēja tūrismā un viesmīlībā”, #ISMA_STH!

Pirmais mēģinājums kļūst veiksmīgs, piesaistot 3 valstis (Lietuva, Polija, Portugāle), 3 AII (Klaipēdas Valsts koledža, Vislas viesmīlības skola, Instituto Politécnico de Beja), 17 studentu – dalībnieku un 4 vieslektoru uzmanību! Programma ietver gan virtuālos, gan fiziskos komponentus, un noslēdzās 2023. gada 24. martā.

Programmas mērķis bija veicināt tīklu veidošanu starp iestādēm un studentiem, uzlabot komunikācijas prasmes un iegūt zināšanas par ilgtspējības prasību piemērošanu tūrismā un viesmīlībā. Attiecīgi mērķiem tika rikoti semināri, piemēram, “Pasaules mega tendenču ietekme uz ilgtspējību tūrisma nozarē” un “Ilgtspēja Latvijas tūrisma un viesmīlības nozarē”, kā arī apmeklētas Latvijas viesmīlības iestādes (arī reģionālās).  Periodā no 20. līdz 24. martam ārvalstu studenti piedalījās aptaujā par ilgtspējīgu viesmīlību, apkopojot savus iespaidus par tikšanos ar viesmīlības pārstāvjiem. Rezultātā par ilgtspējīgāku Latvijas viesmīlības iestādi tika apbalvota  Jaunmoku pils viesnīca.

Jūrmalas spa viesnīca tika apbalvota papildus  kā viesmīlīgākā viesmīlības iestāde.

Programmas dalībnieki ziņoja par apmierinātību ar augsto organizācijas līmeni, programmas sagatavošanas pamatīgumu un iegūto kompetenci ilgtspējīga tūrisma attīstībā.

Programmas panākumi skaidri rāda – BIP programma vienmēr būs pieprasīta, ja tā atbildīs tirgus prasībām, sniegs gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas un spēlēs tīklošanās un komunikācijas instrumenta lomu.

ISMA īpaši vēlas pateikties programmas organizatoriem, akadēmisko sakaru prorektorei dr.oec. Jevgenijai Dehtjare, pofesionālā bakalaura studiju programmas  “Uzņēmējdarbības vadība tūrismā” vadītājai, mg. Jūlijai Mironovai un Erasmus+ koordinatorei Karīnai Lazarevai.

ISMA Starptautisko attiecību nodaļa

Citas ziņas

Izvēlieties savu izglītības programmu

Iepazīstieties ar mūsu vadības, tūrisma un informācijas tehnoloģiju izglītības programmām.

Augšup