Alumni

Inese Spīča: Docēšanas mobilitātes pieredze Portugālē

  • Hits: 1981

Nosūtošā augstskola: Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola
Mobilitātes valsts: Portugāle
Uzņemošā augstskola: ISMAI Instituto Universitario da Maia
Uzņemošās augstskolas adrese: Av.Carlos Olivera Campos 4475-690, Castelo da Maia, Porto
Studiju kurss: Tirgvedība
Studiju kursa tēma: Etnotirgvedības attīstība Latvijā
Mobilitātes periods: 02.04.2017. - 06.04.2017.

Erasmus+ docēšanas mobilitātē izvēlējos piedalīties, jo bija vairāku gadu garumā veikts pētījums par Latvijas etnoproduktiem, etnotirgvedību un tās attīstības iespējām Latvijā, kura rezultātus vēlējos aprobēt, kādā no Eiropas Savienības augstskolām.

Portugāles Porto pilsētā izvietojušos augstskolu - ISMAI Instituto Universitario da Maia - savai docēšanas mobilitātei izvēlējos tādēļ, ka tās nosaukums ir ļoti līdzīgs manas augstskolas saīsinātajam nosaukumam - ISMA, kā arī tāpēc, ka saņēmu labas atsauksmes no Erasmus+ programmas koordinatoriem par šo Portugāles augstskolu.

Sadarbības prakse starp nosūtošo un uzņemošo augstskolu apstiprināja iepriekš minēto. 

Pirms docēšanas vizītes sazinājos elektroniski ar uzņemošās augstskolas atbildīgo personu starptautisko attiecību jomā - Patrīciju Gradim Araujo, kura bija ļoti atsaucīga un palīdzēja organizēt šo mobilitāti. Viņa iepazīstināja mani ar attiecīgās studiju nodaļas vadītāju - Karlu Amorim, kura laipni asistēja man visā mobilitātes laikā uzņemošajā augstskolā. 

Docēšanas mobilitāte ļāva aprobēt pētījumu rezultātus ārvalstu studiju vidē, iepazīties ar studiju organizēšanas praksi, studiju tehnisko nodrošinājumu un studiju vidi kopumā, kā arī veicināja domu apmaiņu par dažādiem ar tirgvedību saistītiem aspektiem ar uzņemošās augstskolas studentiem un akadēmisko personālu.