
Dr.sc.ing., Profesore Jeļena Čaiko
Par programmu
Mūsdienās arvien vairāk rezonanses noziegumu tiek saistīti ar kiberuzbrukumiem. Hakeru uzbrukumu sekas kļūst arvien lielākas, tāpēc pieaug pieprasījums pēc profesionāļiem, kas nodrošina informācijas drošību.
Mūsdienās gandrīz katrai organizācijai ir jāaizsargā informācija.
Speciālista galvenais uzdevums informācijas drošības jomā ir novērst iespējamās problēmas, nevis tikt galā ar to sekām. Lai to paveiktu, viņi analizē kiberdrošības riskus un draudus, kā arī izveido un pārvalda sistēmas, lai aizsargātu pret vīrusu uzbrukumiem un uzlaušanu.
Kopā ar izstrādes komandu jaunas programmatūras izveidē var piedalīties informācijas drošības inženieris. Piemēram, izstrādājot lietojumprogrammu, viņš var domāt par veidiem, kā aizsargāt pārsūtītos datus, un šim nolūkam ir svarīgi saprast kriptogrāfijas metodes. Papildus tehniskajiem aspektiem ir svarīgi izprast informācijas aizsardzības tiesisko bāzi, nozares un korporatīvās kiberdrošības standartus.
Informācijas drošības bakalauram jāspēj strādāt ar:
- uzraudzības tehnoloģijām
(piemēram, hakeru programmu rašanās izsekošanu), - satura klasifikāciju,
- satura filtriem un
- datu zudumu novēršanas rīkiem.
Pamatstudiju programmā studentiem tiek doti vispārīgie kursi datorzinātnēs un informācijas drošības metodēs un metodēs. Turklāt studenti iegūst specializētākas zināšanas.
Tipiskā bakalaura grāda informācijas drošības jomā studenti saņem daudznozaru apmācību savā jomā, kas ietver arī kriptogrāfiju, aparatūras drošību un programmatūras aizsardzību. Dažkārt šie paši kursi tiek iekļauti maģistra programmā.
Pamatizglītība «Informācijas drošības» virzienā ietver virkni zinātnisku un praktisku zināšanu par datoru, automatizētajām, informācijas un telekomunikāciju sistēmām. Studenti apgūst sistēmu vai sistēmas objektu informācijas drošības nodrošināšanas pamatus.
Studentiem tiek mācīta arī programmēšana vairākās valodās, piemēram, C, JAVA, PHP u.c., informācijas drošības juridiskie aspekti.